Erken Yaşta Evlendirilen Çocukların Geleceği Sana Bağlı

Bahçeşehir Üniversitesi, Kadav ortaklığıyla 2018-2019 yılı mezuniyet töreninde çok özel bir projeye imza attı. Mezun olan öğrencilerin bazılarının diplomalarındaki kurdeleler diğerlerinden farklıydı. Onların diplomalarına bağlanan kırmızı kurdeleler, geçmişte çocuk yaşta evlendirilen kızların bellerine zorla bağlanan kurdelelerdi.

Kurdelelerin üzerlerine de geleceğin hukuk insanlarına, iletişimcilerine ve sağlık çalışanlarına, o kadınların ağzından yazılmış mesajlar iliştirildi. Geçmişte çocuk yaşta evlendirilen kadınlar, gelecekte hiçbir çocuk onların yaşadıklarını yaşamasın diye, mezunların desteğini istedi.

Okul birincisinin de konuşmasında yer verdiği ve salondaki binlerce misafirin alkışını alan proje, sosyal medyada da büyük beğeni topladı ve destek gördü.

KADAV Kadınlarla Dayanışma Vakfı ve MullenLowe İstanbul Reklam Ajansının ortak çalışmalarıyla hazırlanan proje, erken yaşta evlendirilen kadınların sesini kitlelere duyurarak, konuyla ilgili neler yapılabileceğini bir kez daha hatırlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir