Richard Mille Yeni Marka Dostu: Maria Vicente

1162818040

·  Vicente, İspanya’da 53 rekor kırdı

·  18 Yaş Altı Haptatlon’da 2017 Dünya Şampiyonu oldu

·  2018’de, Avrupa 18 Yaş Altı Şampiyonalarında altın madalya kazandı

Maria Vicente yalnızca rekor kırmakla kalmıyor; rekorları, rekor sürede kırıyor! İspanyol atletizminin durmaksızın yükselen yeni yıldızı Vicente, bu hafta sonu İsveç’in Boras kentinde düzenlenen Avrupa 20 Yaş Altı Şampiyonalarını da kazandı. Vicente’nin bu nedenle Richard Mille ailesinin en yeni ve en genç marka dostu olması da şaşırtıcı değil.

Saymakla bitmeyen galibiyetler ve kupaların sahibi genç Katalonyalı atlet, şimdiden zafere ulaştı bile. Yine de, Maria’nın henüz sadece 18 yaşında olduğunu hatırlatmakta fayda var! Şu anda bile İspanya’nın aralıksız en iyi kadın heptatloncusu olan Vicente, İspanya’da 53 rekor kırdı. 2017’de 18 Yaş Altı Dünya Heptatlon Şampiyonluğunu elde etti. Ardından geçen yıl, Avrupa U-18 Şampiyonalarında altın madalya kazandı. Üstelik U-18 Heptatlon’da dünya rekorunu da ülkesine getiren isim oldu.

Bu hafta sonu, Boras’taki madalyasını da her zamanki gibi göz kamaştırıcı biçimde kazanan Vicente, sahadaki rakiplerini geçmenin ötesinde, kendi rekorlarını da kırdı. Maria finale girdiğinde, ciriti 44,18 metreye, yani önceki rekorundan 5 metre daha uzağa fırlatarak kendisini aştığını biliyordu. Sağanak yağış altında gerçekleşen 800 metrede de her şey yolundaydı. Start verildiğinde Maria, hayatının koşusunu yaparak 2.24:79’luk süreden birkaç küsurat çıkarmak zorunda olduğunu da biliyordu. Gereken performansın ötesine geçmekle kalmadı; bu süreyi tamı tamına altı saniye kısalttı ve 2.16:29’la koşuyu tamamlayarak nefes kesti. 6 bin puanı geçen ilk İspanyol kadın oldu ve baş döndürücü bir 6150 ile heptatlon podyumunun zirvesine çıktı.

İspanya’nın gıpta edilen ‘gelecek vaat eden genç atlet ödülü’nü, geçen Ocak ayında Madrid’de düzenlenen prestijli bir gala gecesinde Kral Felipe’den alan Maria Vicente, geçen yıl, Buenos Aires’teki Gençlik Olimpiyat Oyunları’nın açılış töreninde İspanyol takımının bayrağını taşıdı. Bugün bir atlet için ideal olan 1.80 boyuyla, Maria kendi bedeninin gücünü ve kuvvetini ilk olarak dans derslerinde fark etti. Kendini kanıtlamaya oldukça kararlı olan Maria’nın hayat felsefesi, bu kadar engeli aşmasında ona neyin güç verdiği konusunda bir ipucu niteliğinde. Özellikle de kendisine kasten koyduğu tüm engelleri. Maria kazansa bile, yalnızca kendi hedeflerinin ötesine geçtiğinde gerçek bir mutluluk yaşıyor.

Bugüne dek birçok zafer kazanan Maria Vicente, insanların ondan çok daha fazlasını beklediğini ise çok iyi biliyor. Bu tarz beklentiler onun için bir baskı unsuru değil — onları salt motivasyon olarak görüyor! Bugüne dek kazandıklarının etkileyici olduğunun bilincinde olsa da, Maria gelecekte elde edeceği zaferlerinin yanında bugünkülerin hiçbir şey olmadığını belirtiyor. Vicente, Katalan aksanıyla, ‘henüz hiçbir şey görmediniz’ diyerek konuyu noktalıyor.

Maria Vicente’nin başlangıç çizgisine, Richard Mille ailesinin zaferlerle dolu yeni marka dostu olarak, bileğinde RM 007 Titanyum ile çıkması sürpriz değil.

‘İlişkimizin ilk gününden bu yana beni destekleyen Richard Mille ailesinin bir üyesi olmaktan gurur duyuyorum. Richard Mille’in hikayesi herkes için gerçek bir ilham kaynağı. Her türlü sınırın ötesinde, sürekli en iyisini hedeflemek üzerine aynı motivasyona ben de sahibim. Bu hafta sonu ilk kez bileğimde Richard Mille saatimle yarıştım. Yarış sırasında saat takmak beni hiçbir zaman rahat hissettirmemişti. Ama bu saatle deneyimim sınırların ötesinde. Bileğimde yalnızca güzel ve modern bir parça taşımıyordum; bu saatle aşırı rahat da hissediyordum.’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir