adidas Originals 90’ların OZWEEGO Siluetini Yeniden Yorumluyor

Moda dünyasının özlemini çektiği 1990’ların tasarımı, adidas Originals’ın yeni sezon silüeti Ozweego ile canlanıyor. Köklerine dayanan tasarım ve materyal detaylarıyla model adiPRENE teknolojisini günümüze taşıyor

adidas Originals, bu sezon, 90’ların iddialı estetik anlayışını yansıtan Ozweego’yu bugünün nesli için yorumlayarak ve geliştirerek yeniden tasarladı.

90’lı yıllar boyunca yenilikçi yapısını sürdüren Ozweego modelleri, hiper-fütüristik ayakkabı tasarımının en uç özelliklerini yansıtıyor. Ozweego siluetinin bu çağdaş tanımlanmasında adidas, 1998 yılındaki sokak kültürünün kucakladığı Ozweego 3 spor ayakkabı modelinden ilham alıyor.

Bu siluetin en son yinelemesi için adidas Originals, orijinal modelin orta tabandaki maksimum rahatlığına olanak tanıyan adiPRENE ve adiPRENE + gibi yenilikçi unsurları ve teknolojileri öne çıkarıyor. Dikkati çeken bağcık bölümü, öne çıkan orta taban çizgileri ve yarı saydam destek iç lastiği ile bugünün Ozweego modeli, orijinal tasarım dilinin modern bir ifadesi. Model, dönemin malzemelerine de sadık kalıyor. Kumaş astarı ile kaplı modelin üst kısmında klasik bir ağ örgü, süet ve TPU yapısı bulunuyor. Nostaljik bir beyaz renkle karışık güneş sarısı ve mavi tonlarıyla o çağın göz alıcı paletini andırıyor ve koşu ayakkabı tasarımında, efsane bir dönemin unutulmaz ifadesini yaratıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir