“Tabağım Renkli Hayatım Hareketli”

Fundación MAPFRE’nin “Tabağım Renkli Hayatım Hareketli” Çocuk Oyunu, İDO Seferlerinde Çocuklarla Buluşuyor!

Toplumsal gelişim, sağlık ve yol güvenliği alanlarında farkındalık yaratmak ve topluma fayda sağlamak amacıyla sosyal sorumluluk projeleri yürüten Fundación MAPFRE’nin, sağlıklı yaşamın ipuçlarını eğlendirerek öğreten çocuk oyunu Tabağım Renkli Hayatım Hareketli, 4 – 9 Ağustos tarihleri arasında İDO’nun Yenikapı – Bandırma hattındaki karşılıklı seferlerinde çocuklarla buluşacak.

Fundación MAPFRE (MAPFRE Vakfı) 2014 senesinden bu yana Türkiye’de “Sağlıklı Yaşam” alanında eğitici ve eğlendirici okul aktiviteleri ile ilköğretim öğrencilerini sağlıklı beslenme konusunda keyifli bir şekilde bilinçlendiriyor. Her sene yeni modüller eklenerek zenginleşen proje, 2019 yılında yeni ismi, kitapları ve çocuk festivalleri ile devam ederken bir yandan da İDO seferlerinde aileler ile buluşuyor.

Bugüne kadar 60 binden fazla çocuğa ulaşan “Tabağım Renkli Hayatım Hareketli“ Projesi, 4 – 9 Ağustos 2019 tarihleri arasında Yenikapı – Bandırma hattındaki karşılıklı seferlerde sahnelenecek çocuk oyunu ile İDO yolcularıyla buluşacak. Ana temasını, çocuklara sağlıklı beslenmenin ve fiziksel aktivitenin öneminin anlatıldığı tiyatro oyununun oluşturduğu proje ile çocuklara sağlıklı yaşamın ipuçlarını eğlendirerek öğretmek amaçlanıyor. Oyunu izleyen çocuklara, gösterim sonunda konuyu pekiştirmeleri için oyun kahramanlarının da içinde yer aldığı eğlenceli ve öğretici bir hikâye kitabı hediye ediliyor. Ayrıca yine oyunu izleyen çocuklara, konu hakkında ailelerinin de bilgi sahibi olması için Dr. Gülnihal Şarman tarafından hazırlanan bilgi verici bir veli kitabı hediye ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir