Eşsiz Kapadokya Harikası: Museum Hotel Yazan: Alanis Beril ALTINBAŞ

Eşsiz – Başka hiçbir kelime Museum Hotel’i tek başına bu kadar iyi tanımlayamaz! Binlerce yıllık Kapadokya tarihini her bir köşesinde hissedebileceğiniz muhteşem konumu, alışılmışın dışındaki “’Müze”’ konsepti, birbirinden tamamen farklı ve paha biçilmez antikalarla dekore edilmiş 30 çok özel kaya ve geleneksel taş odası, nefes kesici manzarası, Türkiye’nin tek Relais & Chateaux hizmet kalitesi, 30 odaya hizmet etmek için özel olarak eğitilmiş 55 kişilik seçkin ekibi ile sunduğu kusursuz hizmet kalitesi ve birbirinden büyüleyici detaylarıyla, Museum Hotel gerçekten ‘eşsiz’ bir deneyim sunuyor.

Kapadokya’nın en önemli tarihi oluşumu Uçhisar Kalesi’nin yamaçlarında, mimari dokusu ve konseptiyle dikkat çeken Museum Hotel, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu bölgenin masalsı güzelliğini, misafirlerine konfor ve lüksü harmanlayarak yaşatıyor.

2002 yılında, Indigo Group Yönetim Kurulu Başkanı, aynı zamanda antika koleksiyoneri olan, girişimleri ile büyük başarılara imza atmış Ömer Tosun tarafından açılan Museum Hotel, Kapadokya’nın ilk lüks butik oteli olmasının yanı sıra Türkiye’nin tek “Relais & Chateaux”* ünvanlı oteli de olarak ağırladığı misafirlerine ayrıcalıklı anlar yaşatıyor.

*Sadece belli kalite standartlarına sahip, karakteristik özellikleri bulunan, lüks ve butik konaklamanın, gurme lezzetlerin en güzel örneklerinin sunulduğu butik oteller ve şatolar “Relais & Chateaux” unvanı için değerlendirmeye alınıyor.

Museum Hotel daha otele ilk adım attığınız andan itibaren isminin hakkını veren ve sizi zamanda yolculuğa çıkaran ambiyansı ile fark yaratıyor. Resepsiyondan koridorlara, restorandan odalara kadar her yerde, paha biçilmez antika parçaların kullanıldığı dekorasyon, Türkiye’nin ve Kapadokya’nın tarihini yansıtan çok özel bir atmosfer yaşatıyor. Her biri Nevşehir Müzesi’ne kayıtlı olan bu antika eserler, Ömer Tosun’un senelerce, Osmanlı, Selçuklu, Roma ve Hitit dönemine ait topladığı parçalardan oluşturduğu özel antika koleksiyonuna ait.

Neden ‘MUSEUM’?

Projenin fikir babası ve Indigo Group Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Tosun; Osmanlı, Selçuklu, Bizans, Roma ve Hitit dönemlerini kapsayan çok geniş bir koleksiyona sahip seçkin bir antika koleksiyoncusu. Projenin en başından itibaren otel misafirlerinin odalarında yıllar öncesini yaşamaları, Kapadokya kültürünü tüm ayrıntılarıyla tatmaları ve Museum Hotel’in misafirlerine “yaşayan müze” tecrübesi yaşatması planlanmış. Museum Hotel’in tüm odaları, Restaurant, Lobby ve de dış mekanları Nevşehir Müze’sine kayıtlı paha biçilmez antikalarla dekore edilmiş.

Neredeyse tüm odaların bölgenin manzarasına hakim olduğu Museum Hotel Göreme Vadisi’nden Aşk Vadisi’ne, Güvercinlik Vadisi’nden Kızıl Vadi’ye, Avanos Dağları’ndan Erciyes Tepeleri’ne uzanıyor. Kışın kayak merkezlerinin en favori adreslerinden Erciyes’e olan 1 saatlik mesafesi ile ilgi gören, bahar ve yaz aylarında ise hem balon turları, hem de doğaya saygılı bir golf türü olarak öne çıkan “Cross Golf” ile farklı bir deneyim yaşatan “Museum Hotel”, lüksü konforla buluşturan ayrıcalıklı hizmetleri ile de fark yaratıyor. Özel rezervasyon sistemi ile kişiselleştirilmiş tatil deneyimi sunan “Museum Hotel”de dilerseniz manzaraya karşı özel terasta masaj yaptırabilir, dilerseniz odaya özel wellness ayrıcalıklarından faydalanabilir, isterseniz Kapadokya’nın masalsı coğrafyasına nazır özel berber hizmeti ile unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Peri bacalarına nazır otelin ekolojik bahçesinden toplanan lezzetler ise sadece kahvaltı da değil, Kapadokya’nın önde gelen yeme – içme adreslerinden A la Carte Restaurant’ı Lil’a’da, bölgenin ve Türk mutfağının benzersiz lezzetleri ile damaklarınızda unutulmaz izler bırakıyor. Dışarıdan misafirlerin de ağırlandığı Lil’a Restaurant, özgün lezzetleri modern sunumlarla buluşturarak tatilinizde çok özel deneyimler yaşatıyor: https://www.instagram.com/lilacappadocia/

Etrafta gezen tavus kuşları, havada uçan güvercinler, resepsiyona doğru giderken size eşlik eden kaplumbağalar ile adeta bir cenneti yaşatan, güne uyandığınız anlarda odanızdan ve avludan rengarenk balonların muhteşem görselliğini sergileyen Museum Hotel her detayında masaldaymışsınız hissini veren bir tatil deneyimi yaşamanız için sizleri bekliyor.

www.museumhotel.com.tr

https://www.instagram.com/museumhotel/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir