Antalya’daki Yeni Yıl (Noel) Etkinlik Alanını 3 günde 15 bin turist ziyaret etti.

Antalya’daki Yeni Yıl Kutlamalarına Turistler Akın Etti!

Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün açıkladığı verilere göre bu yıl Antalya’ya 15 milyon 37 bin 331 turist geldi. Özellikle Noel tatili için de şehre gelen turistler, Marca Event tarafından bu yıl ilk olarak düzenlenen Noel Kutlamalarına akın etti.

Aktur Lunapark Konyaaltı’nda gerçekleşen Noel Kutlamaları’nın etkinlik alanında aynı zamanda büyük bir yeni yıl marketi ve dünya mutfağından lezzet alanları bulunuyor. 21 Aralıkta açılan etkinlik alanını, 3 günde 15 bin yerli ve yabancı turist ziyaret etti. Turistler yeni yıl marketinden noel hediyeleri aldı. Dünya mutfağı ve  lokal lezzetlerden oluşan yemek alanında ise uzun kuyruklar oluşturdu.

Noel Etkinlikleriyle, Antalya’ya gelen turist sayısında artış hedefleniyor.

Rusya’da tur operatörleri tarafından etkinliğin tanıtıldığını ifade eden Marca Event Yetkilisi Barış Yalaz, Organizasyon sayesine sadece Rusların değil Avrupalıların da ilgisini çektiklerini ifade etti. Yalaz; “Antalya bir turizm kenti. Bu kadar turistin geldiği veya yüzbine yakın yabancının yaşadığı bir şehirde noel etkinliği düzenlemek kaçınılmaz oldu. İnanılmaz bir ilgi var. Rus medyası etkinlikle ilgili haberler yaptı. Ayrıca Avrupalı tur şirketleri de yeni yıl döneminde tatilcilere organizasyonumuzu anlatıyor. Bu etkinlik vesilesiyle ülkemize hem Avrupa’dan hem de Rusya’dan daha çok turisti çekmiş olacağız. Şehrimizde yılda 15 milyon gibi ciddi sayıda turist ağırlıyoruz. Herkesin ortak isteği bu turistlerin şehre inmeleri ve daha çok döviz harcamaları. Bu tür etkinlikler sayesinde bunu başaracağımıza inanıyorum. dedi.

Yeni Yıl Alışverişi için herşeyi bulabileceğiniz etkinlikte, yüzlerce hediye dağıtılacak.

Noel çarşısında konuklar;  konserler, gösteriler, çocuklar için eğlenceli atölyeler, kar şovları ve ışık gösterileriyle eğlenceli zamanlar geçiriyorlar. Etkinlik boyunca katılımcılara yüzlerce hediye dağıtılacak. En çok çocukların eğleneceği Noel Kutlamaları’nda,  gelen misafirler bir ay önceden kurulacak Noel Baba evinde bulunan dilek kutusuna ‘Noel Babaya Mektup’ konseptiyle 3 hayalini yazacak. Daha sonra bu mektuplar arasından yapılacak çekiliş sonunda 202 şanslı misafir çeşitli hediyeler kazanacak ve hoşça vakit geçirecekler.  Ayrıca çocuklar Türkiye’nin en büyük dönme dolabında eğlenecekler. Organizasyon sayesinde Antalya’da yerleşik veya turist olarak bulunan Hristiyanlar aynı zamanda 25 Aralık Noel Bayramını da etkinlik çerçevesinde, Aktur Lunapark’ta kutlayabilecekler. Organizasyonun son gününde 31 Aralık gecesi saat 22:00-01:00 arasında havai fişek gösterileri ve ünlü DJ’lerin performanslarıyla düzenlenecek olan büyük bir yeni yıl partisiyle 2020’ye girilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir