TANGONEVA KURUMSAL İLETİŞİM MEDYA PROJE GELİŞTİRME ÇALIŞMALARINI BEZE GROUP İLE SÜRDÜRMEYE KARAR VERDİ

TangoNEVA…Benzeri Yok… Müzisyen, Ödüllü Piyanist. Girişimci Ayşe Nil Ülgener başkan !

2011 yılında başarılı piyanist           ve aynı zamanda girişimci Ayşe Nil Ülgener tarafından kurulan TangoNEVA, tamamen kadınlardan oluşan farklı bir müzik topluluğu. TangoNEVA, Beze Group ile yapacağı çalışmalarla yurt içi bilinirliğini arttırmakla beraber konserlerinde daha çok sayıda müzik ve tangoseveri ağırlamayı hedefliyor. En kısa sürede de başarılı konserlerini farklı ülkelerdeki festival ve organizasyonlara taşımayı amaçlıyor.

Klasik Müzikle Tango’nun kesiştiği çok özel bir repertuvarı olan TangoNEVA; dinleyici ve izleyicilerine Klasik Tango’nun Kralı Carlos Gardel, Tango Nuevo akımının yaratıcısı Astor Piazzolla, aynı zamanda besteci de olan Charlie Chaplin ve çağdaş besteci Şostakoviç gibi pek çok ismin tangolarını kaliteli icrasıyla sunmaktadır.  

Ekip…

TangoNEVA; Müzik piyasasında girişimci piyanist Ayşe Nil Ülgener başkanlığında Yonca Sülün (Keman), Gaye Süslüoğlu (Keman), Ayşe Didem Hekimoğlu (Viyola), Jülide Canca Eke (Viyolonsel) ve Ceren Akçalı’dan (Kontrabas) oluşuyor. Ekibin tüm üyeleri Türkiye ile birlikte dünyanın sayılı klasik müzik eğitim kurumlarından eğitim almış ve şu an kariyerlerinin en başarılı noktasında çalışmalarını sürdürmektedir.

Farklı…

TangoNEVA kurucusu piyanist, girişimci kadın Ayşe Nil Ülgener; “Amaçlarının Tangonun tüm alt türlerini kapsayan farklı bir repertuvarla dinleyicileri tango diyarında keyifli bir yolculuğa çıkartmak olduğunu”  söylüyor.

TangoNEVA konserlerinde sanat camiasının yakından tanıdığı oyuncu – şarkıcı Ali Pınar;   görseller eşliğinde , “kabare tarzını” andıran bir üslupla eserleri anlatıp canlandırmalar yapıyor. Böylece konserlerde izleyicilerle hikayesi, tarihi ve dedikodusuyla “TANGO”nun zirve yaptığı 1930’lardan bugüne zaman tünelinde keyifli bir yolculuk yapılıyor.

TangoNEVA Konserleri Şubat Ayı Programı…

Şubat ayında Sevgililer Günü kapsamında İstanbul’da peşpeşe konserlerle müzikseverlerle  buluşacak olan TangoNEVA’nın konserleri:

  • 12 Şubat 2020 Çarşamba saat 19.00’da Bahçeköy Açı Okulları
  • 14 Şubat 2020 Cuma saat 19.30’da Zorlu PSM  (SEVGİLİLER GÜNÜ)
  • 20 Şubat 2020 Perşembe saat 20.00’de Garanti Kültür Merkezi – Ayhan Şahenk Salonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir