2021 yılının parasal şifreleri

            Uranyen Astrolog ve Yazar Sevilay Eriçdem, finansal öngörülerini anlattı 

                                              

Uranyen Astrolog ve Yazar Sevilay Eriçdem astrolojik açıdan, 2021 yılı finansal yorumlarını aktardı. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye mezunu olan Eriçdem, 2021 yılında cebimizin kazanması için denge unsuruna çok dikkat etmemiz gerektiğini söyledi. Kozmik Bilinç Okulu ve Uranyen Astroloji Derneği’nin de kurucusu olan Sevilay Eriçdem, 2021 yılının parasal şifrelerini 11 başlıkta topladı. Bunlar “Denge”, “Sağlam zeminlerde durmak”, “Bu tarihlere dikkat”, “Mayıs’ın olumlu açısı”, “Kasım’ın enerjisi”, “Kariyer gelirlerinizde olumlu etkiler”, “Altın ve gümüş yükseliyor”, “Dövizde dalgalanmalar”, “Üretici için mali başarı dönemi”, “Sanal para ve takas sisteminin büyük yükselişi” ve “Gayrimenkul ve arsa yatırımları çok avantajlı” maddeleri oldu.

Denge: Maddi kazançlarınızı planlarken, paradan para kazanıyor durumdaysanız, diğer anlamda hisse senedi, altın ya da döviz hesaplarındaki günlük dalgalanmalara göre bir gelir ayarlamanız varsa, özellikle ve öncesinde en iyi performans gösteren hisse senetlerinizi satarak parayı tahvil veya nakde göre yeniden dağıtabilirsiniz. Vergiye tabi kazançlarınızı planlarken maliyetlerinizi hesapladıktan sonra fazla maliyeti olan ürünlerin giderlerinden kaybedenleri satarak veya değiştirerek potansiyel kazançları dengelemeyi düşünebilirsiniz.  

Sağlam zeminlerde durmak: Astrolojik anlamda para ve finans göstergesinin merkezinde ve Zodyak’ın para evinde yerleşen Boğa burcundaki Uranüs mali konuların önümüzdeki yıllar boyunca güçlü dalgalanmalar halinde olacağının sinyalini veriyor. Özellikle Kova burcuna giren Satürn ve Jüpiter ile yapacağı ve Retrolarla da bağlantılı olarak birçok defalar oluşacak kare açı dönemlerde istikrarlı ve planlı gidebilmek için finans konularında sağlam zeminlerde durma gereği vardır.

Bu tarihlere dikkat: Özellikle yeni yıl başlar başlamaz ocak ayı içinde Jüpiter Uranüs karesi (9- 20 Ocak 2020) dikkatli bir şekilde ön fizibilitesi yapılmış yatırımlar konusunda olumlu anlamda güzel risklerin alınabileceği zamanlara işaret ediyor. Borsadan, hisse senetlerinden, yatırım fonlarından gelebilecek ani kaynak yatırımları bu dönem içinde yapılabilir. Bu dönemin arkasından Kova burcundaki Satürn ile partil karelenecek Uranüs ile 16–28 Şubat 2021 dönemi maddi açıdan kısıtlama ve engellerle dolu olabilir. Mart ayı öncesindeki bu dönem yıllık gelir-gider dengeleri ve mali bilançoları hazırlarken ödenmesi gereken birçok gelir vergisi ve faiz v.b. gibi ödemeler yapılması anlamına geliyor.

Mayıs’ın olumlu açısı: 14 Mayıs 2021 tarihinde Kova enerjisinden çıkarak Balık burcuna geçen Jüpiter Zodyak’ın para evlerine (bireysel kaynaklar için Boğa ve paylaşılan kaynaklar için Akrep) olumlu açılarını göndermeye başlayacak. Bu noktada vergi geri dönüşleri, miras veya nafaka gibi gelirler ile kredilendirme ve borçlanmaya yönelik yeni yapılandırmalar yapılması mümkündür. 

Kasım’ın enerjisi: Satürn 11 Ekim 2021’den itibaren Kova burcundaki Retro hareketini bitirerek tekrar Uranüs ile karelenmeye doğru giderken, Jüpiter’de Kova burcundaki retrosunu yine 18 Ekim’de bitirerek direkt hareketine geçiş yapacak. Kış döngüsüne girmeden hemen öncesinde, Satürn’ün ve Jüpiter’in Retro enerjisinden çıkarak ileri harekete geçmesi özellikle yatırım yapmak, kariyer yenilemesi hareketleri içinde bulunmak, risk almak, yeni iş alanı açmak ve finansal getirisi olan faaliyetlerde bulunmak açısından çok değerli ve önemli zamanlardır.

Kariyer gelirlerinizde olumlu etkiler: Satürn gezegeni Kova’da seyahat ettiği 2,5 yıllık süre boyunca size kariyer gelirleriniz üzerinde kalıcı ve uzun vadeli mali yatırımlar yapmanız konusunda destek verecektir. Ayrıca Satürn ve Jüpiter’in Kova burcunda birleşmesi kariyer fırsatları ve mali yatırımları kısa vadeli değil, uzun vadeli planda destekleyecektir. Özellikle sosyal çevrenizden veya aile büyüklerinden maddi destekler ve kaynak takviyeleri alabilirsiniz.  Astrolojide on birinci ev kazançlarla ilişkilendirildiği için oldukça yararlıdır ve kariyerden elde edeceğiniz kazançları ve itibarın yanı sıra kredibiliteyi de gösterir.

Altın ve gümüş yükseliyor: Transneptünyen Vulcanus Aslan’daki yolculuğuna Retro şekilde devam ediyor. Bu altın ve gümüş gibi madeni kaynaklara yatırım yapanlar için dikkat edilmesi gereken dönemlere işaret eder. Yılbaşı itibariyle Altın ve Gümüş gibi madenlere yatırım yapanların uzun vadeli kazanç ve gelirleri hedeflemesi gerekiyor. Altın, Gümüş veya diğer madenlerdeki değerlenme ve kazanç artışı 2 Mayıs 2021 yılı itibariyle beklenmelidir. Dolayısıyla değerli madenlere yatırım yapanlardansanız yıl ortasındaki süreçleri işaret eden en az altı aylık bir devreyi uzun vadeli yatırım olarak gözetmelisiniz. Mayıs ayından itibaren borsa, hisse senedi ya da yatırım fonları yerine ve daha çok Altın ve Gümüş gibi değerli madenlere yatırım yapmanız tavsiye edilir.

Dövizde dalgalanmalar: Döviz ve yabancı paralar üzerine yatırım yapanlar için Apollon Akrep’de olduğu için dış borçlanmanın giderek artacağını bilmeli ve buna göre değişkenleri göze almalısınız. Bu noktada döviz gelirlerindeki kazanç aslında ülke ekonomisi için bir kayıptır. Bu bilinçten hareketle döviz kurları üzerindeki oynamaların bireysel fayda gibi görünürken toplumsal kayıp olarak değerlendirilmesi gerektiğinin altını çizmek gereği vardır. Döviz vb gibi yabancı yatırımlara yönelenler için riskli dönem yılbaşından itibaren etkili olacaktır. 7 Şubat–18 Temmuz 2021 arasındaki dönem döviz kurlarındaki iniş ve çıkışların kontrol edilemediği büyük dalgalanmalar içeren dönemlerdir. Astrolojik olarak özellikle 25 Temmuz 2021 tarihi itibariyle Ekim ayı ortasına kadar döviz yerine TL’ye yatırım yapılması tavsiye edilir.

Üretici için mali başarı dönemi: Üretim yapan ve ürünlerini piyasaya sunan şirket ve işletmeler için maddi ve mali başarı dönemi ile ticari kazanlar dönemi 12 Şubat ile 21 Mayıs haftası içinde artarak çoğalacaktır. Bu dönemlerde uyumlu bağlantılar ile satış ve kazançlarınızı arttırabilirsiniz. Özellikle para yönetimi için mali finansörlerden danışmanlık alınarak hareket edilebilir ve para kaynakları kontrol altına alınarak ilerlenebilir.

Sanal para ve takas sisteminin büyük yükselişi: İnternet üzerinde sanal para Uranüs Boğa’da olduğu sürece önlenemez bir şekilde artarak ilerleyecektir. Yanı sıra maddi kaynak yaratmak için para olmadan bir servis karşılığı ya da bir ürün karşılığında yapılan takas sistemi olan Barter metodu da Uranüs Boğa’dayken yaygınlaşacaktır.


Gayrimenkul ve arsa yatırımları çok avantajlı: Gayrimenkul, arsa, arazi v.b. gibi türünden yatırımlar Uranüs Boğa’dayken daha çok gelir getiren uzun vadeli yatırımlar olarak değerlendirilebilir. Özellikle Uranüs etkisiyle önceden devlet eliyle işleme açılmamış arazi ve topraklar üzerinde yatırım alanları açılabilir ve gelirler elde edilebilir. Apollon Akrep enerjisi, dış döviz kaynaklı yatırımlara toprak ve arazi olarak açılım yapılacağına ve böylece gelir elde edilmesinin hedeflendiğine işaret ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir